316 Połączenia gwintowe rur chłodzących vs złącza spawane: 6 porównań szybkości wycieków
Rura chłodząca cieczą ze stali nierdzewnej: zaprojektowana z myślą o niezawodności centrum danych AI

Rura chłodząca cieczą ze stali nierdzewnejto precyzyjnie-wyprodukowany komponent ze stali nierdzewnej 304/316L-stworzony do chłodzenia centrów danych AI, systemów CDU i zarządzania ciepłem magazynowania energii. Zaprojektowane tak, aby zapewniały chropowatość powierzchni wewnętrznej Ra Mniej niż lub równą 0,4 μm, spawanie orbitalne z certyfikatem ISO 3834 i 100% kontrolę szczelności przed wysyłką. Wyprodukowano zgodnie z normami ASTM A312 i JIS G3459.
[ISO9001] [ISO14001] [ISO45001] [ISO3834] [CE] [RoHS]
11+ Lata · 12 000 ton/rok · 20+ Kraje · 600+ Projekty
[Poproś o wycenę] - Inżynier producenta odpowiada w ciągu 24 godzin
Błąd zimnego rozruchu wSystemy chłodzenia cieczą
Ryzyko:Mikro{0}}wycieki na złączach spawanych wykryte podczas-terminowych testów działania wymuszają demontaż całego systemu, opóźniając wdrożenie serwera o 6–8 tygodni
Pierwotna przyczyna:Nierównomierna penetracja spoiny podczas ręcznego spawania TIG tworzy słabe punkty, które ulegają uszkodzeniu pod wpływem cykli termicznych
Uderzenie:Każda godzina przestoju klastra AI kosztuje około 300 000 dolarów utraconych przychodów z obliczeń - pojedynczy wyciek może zniszczyć całą kwartalną marżę
Ryzyko:Dryft wymiarowy między partiami (średnica zewnętrzna ±0,3 mm w porównaniu ze specyfikacją) powoduje przeróbkę w terenie 15–20% zainstalowanych rur
Pierwotna przyczyna:Dostawcy, którzy nie mają-wewnętrznej kontroli formowania i spawania, tracą tolerancję w wyniku zlecania działań podwykonawcom
Uderzenie:Ekipy instalacyjne zatrzymują się w połowie-projektu,-przycinają i-dopasowują- Twoje-paski z randki na żywo, a budżet projektu pochłania tę przeróbkę
Jeśli stoisz przed tymi wyzwaniami, rura chłodząca ze stali nierdzewnej została zaprojektowana tak, aby je wyeliminować.

Najważniejsza zaleta:-poziom czystości półprzewodników
Dlaczego ten produkt przewyższa konwencjonalne rury przemysłowe do chłodzenia cieczą:Jakość powierzchni wewnętrznej bezpośrednio wpływa na czystość chłodziwa, wydajność przepływu i-długoterminową stabilność systemu. Konwencjonalne rurki pozostawiają szorstką ściankę wewnętrzną (Ra 0,8–1,6 μm), w której gromadzą się cząstki, degradują chłodziwo i zatykają mikrokanaliki w zimnych płytach.
| Wymiar | Ten produkt | Przemysł konwencjonalny | Wartość różnicowa |
| Chropowatość wewnętrzna | Ra Mniejszy lub równy 0,4 μm | Ra 0,8–1,6 μm | 60% mniej miejsc gromadzenia się cząstek oznacza 3 razy dłuższe okresy między wymianami płynu chłodzącego |
| Konsystencja spoiny | Spawanie orbitalne, certyfikat ISO 3834 | Ręczny TIG,-zależny od operatora | Zautomatyzowana penetracja spoiny eliminuje ryzyko błędu ludzkiego w - 100% powtarzalnych połączeń |
| Weryfikacja wycieków | 100% test szczelności helu przed wysyłką | Próbkowanie statystyczne (10-20%) | Każda tuba zweryfikowana -, a nie 1 na 5. Zero niewykrytych wycieków dociera do Twojej witryny |
| Tolerancja wymiarowa | ±0,05 mm na średnicy zewnętrznej | typowo ±0,3 mm | Lampy współpracują ze złączami CDU przy pierwszym dopasowaniu - bez przeróbek w terenie |
| Konsystencja partii | Formowanie-w domu → spoina → wykończenie | Etapy zlecone podwykonawcom, 2-3 dostawców | Pojedynczy łańcuch odpowiedzialności eliminuje grę w obwinianie „kto zawinił”. |
| Certyfikacja materiału | 100% spektrometr-weryfikowany w każdej partii | Tylko certyfikat młyna,-sprawdzony na miejscu | Sprawdzony skład chemiczny każdej partii, nie tylko pierwszej cewki |
| 5-letni całkowity koszt posiadania | 1,00 USD za zainstalowany metr | 1,15 USD za zainstalowany metr | O 13% niższy koszt całkowity - mniej godzin przeróbek, mniej wymian chłodziwa, mniej wezwań serwisowych |

Proces produkcyjny
- Weryfikacja surowca → Analiza chemiczna spektrometrem zgodnie z ASTM A312 → Odrzuca-cewki klasy przed produkcją
- Wysoko-precyzyjne formowanie rur → Maszyny do formowania-sterowane CNC → Tolerancja średnicy zewnętrznej ±0,05 mm zweryfikowana zgodnie z JIS G3459
- Spawanie orbitalne → Zautomatyzowany sprzęt do spawania orbitalnego → Certyfikat ISO 3834, osłona argonu o czystości 99,99%
- Obróbka powierzchni wewnętrznej → Polerowanie, trawienie, pasywacja → Ra Mniejsze lub równe 0,4 μm zweryfikowane za pomocą profilometru ISO 4287
- Formowanie i montaż na zamówienie → Gięcie CNC, produkcja kolektorów → Według rysunku klienta, tolerancje ± 0,1 mm
- 100% testowanie szczelności → Wykrywacz nieszczelności przy użyciu spektrometru mas z helem → Czułość 1×10⁻⁹ mbar·L/s
- Czyste opakowanie → Opakowanie antykorozyjne- + zamknięte skrzynie eksportowe → Gotowe do bezpośredniej integracji po dostarczeniu
Podstawowe komponenty
Głowica do spawania orbitalnego:Orbital lub równoważna - zamknięta-komora osłona argonowa eliminuje utlenianie, najczęstszą przyczynę korozji spoin
Formowanie matryc:Precyzyjnie szlifowane wymiarowo z dokładnością do ±0,02 mm - dlatego nasze kwadratowe rury wytrzymują narożniki pod kątem 90 stopni bez sprężyny-powrotnej
System badania szczelności:Spektrometr masowy z helem firmy Pfeiffer - wykrywa wycieki przy 1×10⁻⁹ mbar·L/s, czyli o dwa rzędy wielkości poza testem pęcherzykowym
Kontrola jakości
- Kontrola przychodząca → Spektrometr + przegląd certyfikatu materiału zgodnie z ASTM A312 → Odrzuć partię, jeśli jakikolwiek element jest poza specyfikacją
- Kontrola-procesu → Pomiar wymiarów zgodnie z JIS G3459 → Kontrola wymiarów na każdym etapie formowania
- Kontrola spoin → Badania wizualne i penetracyjne zgodnie z ISO 3834 → Geometria ściegu spoiny zweryfikowana pod kątem pełnej penetracji
- Weryfikacja powierzchni wewnętrznej → Pomiar chropowatości ISO 4287 → Ra Mniejsza lub równa 0,4 μm potwierdzona przed pasywacją
- Końcowy test szczelności → Spektrometr masowy ze 100% helem → Każda rura sprawdzana indywidualnie
- Zatwierdzenie przesyłki → Dokumenty partii + MTR + raporty z inspekcji → Kompletny łańcuch identyfikowalności
- Wskaźnik defektów: mniejszy lub równy 0,3%. Kontrola-strony trzeciej: SGS, TÜV lub BV dostępne na żądanie.
Dane techniczne
| Kategoria | Parametr | Wartość | Standard |
| Wymiarowy | Rozmiar rury kwadratowej | 10×10 mm do 80×80 mm | Zwyczaj |
| Grubość ścianki | 0,5–3,0 mm | ||
| Długość | Do 6000 mm | ||
| Średnica zewnętrzna (okrągła) | Na rysunek, ±0,05 mm | JIS G3459 | |
| Chemiczny | Węgiel (316L) | Mniejsze lub równe 0,030% | ASTM A312 |
| Molibden (316L) | 2.00–3.00% | ||
| Chrom (316L) | 16.00–18.00% | ||
| Mechaniczny | Wytrzymałość na rozciąganie (316L) | Większe lub równe 485 MPa | |
| Granica plastyczności (316L) | Większe lub równe 170 MPa | ||
| Powierzchnia | Chropowatość wewnętrzna | Ra Mniejszy lub równy 0,4 μm | ISO4287 |
| Stopień wycieku | Test szczelności helu | Mniejsze lub równe 1×10⁻⁹ mbar·L/s | Specyfikacja niestandardowa |
Dlaczego316L do chłodzenia cieczą:Zawartość molibdenu wynosząca 2,0-3,0% zapewnia odporność na wżery w środowiskach chlorkowych, które są - krytyczne, gdy chłodziwa na bazie glikolu- ulegają rozkładowi i z czasem uwalniają chlorki. Zawartość węgla mniejsza lub równa 0,030% zapobiega uczuleniu podczas spawania, dzięki czemu strefa wpływu ciepła zachowuje swoją odporność na korozję.
Możliwość dostosowywania
- Rury kwadratowe:10×10 mm do 80×80 mm (dostępne tolerancje niestandardowe)
- Grubość ścianki:0,5–3,0 mm
- Gięte rurki:Niestandardowe promienie na rysunek, sterowane-CNC
- Rozdzielacze i zespoły:Zintegrowane elementy chłodzące cieczą
- Wykończenie powierzchni:Polerowane, trawione lub pasywowane w zależności od zastosowania
Proces dostosowywania
Potwierdzenie wymagań → 2. Projekt rozwiązania (przegląd rysunku w 48h) → 3. Prototyp (7-10 dni) → 4. Produkcja masowa → 5. Kontrola jakości i dostawa
Zastosowania w infrastrukturze chłodniczej
| Przemysł | Typowe zastosowanie | Zalecana specyfikacja | Środowisko operacyjne |
| Centra danych AI | Dystrybucja chłodzenia cieczą szaf serwerowych | 316L, 12×12 mm, ścianka 1,0 mm | Glikol-woda chłodząca, działanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu |
| Systemy CDU | Kolektory jednostki dystrybucji płynu chłodzącego | 316L, 20×20 mm, ścianka 1,5 mm | Wysokie natężenie przepływu, cykliczne zmiany ciśnienia |
| Chłodzenie zanurzeniowe | Zbiornik-w celu-ogrzania-cyrkulacji wymiennika | 316L, 80×80 mm, ścianka 3,0 mm | Płyn dielektryczny,-długotrwałe zanurzenie |
| Magazynowanie energii | Pętle zarządzania temperaturą akumulatora | 304, 10×10 mm, ścianka 0,8 mm | Czysta woda/woda dejonizowana jako środek chłodzący |
| Przemysłowa wymiana ciepła | Obiegi chłodzenia procesu | 316L, 40×40 mm, ścianka 2,0 mm | Agresywna chemia chłodziwa |
Sprawy klientów
- OEM serwera AI· Tajwan · 3200 m · Dostawa na 6-miesięcy · Odchylenie-do-partii utrzymywane na poziomie ±0,05 mm w 47 partiach – zero przeróbek instalacyjnych
- Producent CDU· Niemcy · 850 jednostek · Program 4-miesięczny · 100% test szczelności helu zaliczony na każdym kolektorze – zero wycieków w terenie po 14 miesiącach pracy
- Operator Centrum Danych· Singapur · 12 000 m · Wdrożenie w ciągu 9- miesięcy · Wewnętrzny Ra 0,4 μm utrzymany w niezależnej weryfikacji SGS – liczba cząstek płynu chłodzącego stabilna przez 18 miesięcy bez modernizacji filtracji
Głos Klienta
- „Największym problemem nie jest jakość próbki, ale to, czy każda partia może utrzymać ten sam standard”. - Dyrektor ds. zakupów, OEM serwera AI
- „Najtańszy dostawca nie zawsze jest-najbardziej opłacalnym wyborem. Bardziej zależy nam na całkowitym koszcie projektu”. - Menedżer ds. inżynierii, producent CDU
- „Mały problem z wyciekami w układzie chłodzenia cieczą może spowodować bardzo kosztowną awarię”. - Kierownik ds. termicznych, operator centrum danych
Często zadawane pytania
P1: Jaka jest chropowatość powierzchni wewnętrznej i dlaczego ma ona znaczenie w przypadku chłodzenia cieczą?
Odp.: Chropowatość wewnętrzna utrzymywana jest na poziomie Ra mniejszym lub równym 0,4 μm, weryfikowanym zgodnie z normą ISO 4287 za pomocą profilometru Mahr MarSurf. Szorstkie powierzchnie powyżej Ra 0,8 μm tworzą mikro-wgłębienia, w których osadzają się cząstki, degradują chłodziwo i ostatecznie zatykają mikrokanały zimnej płyty. Przy Ra 0,4 μm akumulacja cząstek spada o około 60%, wydłużając okresy między wymianami chłodziwa z 12 do 36 miesięcy w zastosowaniach serwerów AI.
P2: Jak zagwarantować-szczelność połączeń spawanych?
Odp.: Stosujemy spawanie orbitalne zgodnie z certyfikatem ISO 3834 -. Głowica spawalnicza obraca się automatycznie z kontrolowaną prędkością i prądem, co eliminuje ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego w przypadku ręcznego TIG. Każda probówka poddawana jest następnie badaniu szczelności za pomocą spektrometru mas ze 100% helem przy czułości 1×10⁻⁹ mbar·L/s, który wykrywa wycieki o dwa rzędy wielkości mniejsze niż badanie pęcherzykowe. Nie stosuje się próbkowania statystycznego. - sprawdzana jest każda jednostka.
P3: Jaka jest spójność wymiarowa-partii-?
Odp.: Tolerancja średnicy zewnętrznej wynosi ±0,05 mm (JIS G3459), co jest weryfikowane na każdym etapie formowania za pomocą pomiaru sterowanego CNC-. Ponieważ formowanie, spawanie i wykańczanie odbywa się-w ramach jednego łańcucha odpowiedzialności, eliminuje się przenoszenie-z partii na-partię. Tajwański producent OEM serwera AI zmierzył odchylenie ±0,05 mm w 47 kolejnych partiach.
P4: Jaki jest typowy czas realizacji zamówień standardowych i niestandardowych?
Odp.: Standardowe tuby wysyłane są w ciągu 15-20 dni. Niestandardowe gięte rury i kolektory: 25-35 dni, w tym przegląd rysunków i prototypowanie. Dysponując roczną zdolnością produkcyjną na poziomie 12 000 ton i dużymi zapasami, prowadzimy trzy równoległe linie produkcyjne – Twoje zamówienie nie będzie czekać na realizację innego klienta.
Kluczowe dania na wynos
- Chropowatość wewnętrzna Ra Mniejsza lub równa 0,4 μm (ISO 4287) - 3x dłuższe okresy między wymianami chłodziwa
- 100% test szczelności helu na każdą rurkę. - do Twojej witryny nie dociera zero niewykrytych wycieków
- Zgodność wymiarowa ±0,05 mm (JIS G3459) - pierwsza-montaż pasujący, bez przeróbek
- Spawanie orbitalne ISO 3834 - powtarzalna jakość spoin, brak odchyleń od operatora
- Wydajność 12 000 ton/rok - 3 linii równoległych, Twoje zamówienie nie czeka w kolejce
Obsługa posprzedażna-
- Gwarancja:24 miesiące od daty wysyłki
- Odpowiedź techniczna:w ciągu 24 godzin (WhatsApp/e-mail)
- Pomoc na miejscu-:w ciągu 72 godzin (w kraju), zdalne wsparcie na całym świecie
- Dokumentacja:MTR, raporty z inspekcji i certyfikaty materiałowe z pełną identyfikowalnością każdej partii - w pliku zgodności
Logistyka i dostawa
- Roczna wydajność:12 000 ton - rur wystarczających do 3-krotnego okrążenia kampusu centrum danych
- Standardowy czas realizacji:15-20 dni
- Przyspieszony czas realizacji:10-12 dni (dostępne dla pilnych projektów)
- Niestandardowy czas realizacji:25-35 dni łącznie z prototypowaniem
- Opakowanie:-Opakowanie antykorozyjne + uszczelnione-drewniane skrzynie eksportowe-, dostarczane są gotowe do bezpośredniej integracji
- Przykładowe zasady:Dostępne bezpłatne próbki, dostawa w ciągu 7-10 dni
Poproś o wycenę
Wymagania dotyczące produktu (specyfikacja, ilość, zastosowanie)
Szybki formularz zapytania ofertowego -, odpowiedź inżynieryjna w ciągu 24 godzin
Natychmiastowy kontakt WhatsApp - w czasie rzeczywistym-dyskusja techniczna
Konsultacja techniczna, rezerwacja - rozmowy wideo z naszymi inżynierami
Pobierz zasoby - Pliki CAD (STEP/IGES), arkusz danych technicznych
Przykładowa prośba o - 7-10 dni do Twoich drzwi
Zobowiązanie do odpowiedzi:Inżynier producenta odpowiada w ciągu 24 godzin -, a nie przedstawiciel handlowy, ale inżynier, który może omówić skład chemiczny chłodziwa i wymagania dotyczące spawania.
Obecne miejsca produkcyjne na trzeci kwartał są przydzielane pomiędzy aktywnymi projektami infrastruktury AI. Prześlij swoją specyfikację, aby potwierdzić pojemność osi czasu.






